Dzisiaj jest: 24.9.2020, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ślubowali wiernie służyć Narodowi Polskiemu [ZDJĘCIA]

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Ślubowali wiernie służyć Narodowi Polskiemu [ZDJĘCIA]

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu odbyła się uroczystość ślubowania ośmioosobowej grupy nowoprzyjętych funkcjonariuszy.

W zbiórce przeprowadzonej w asyście sztandaru BiOSG uczestniczyła kadra kierownicza oddziału na czele z Komendantem gen. bryg. SG Robertem Rogozem oraz rodziny młodych strażników granicznych.

W ośmioosobowej grupie są trzy kobiety. Poza jednym wyjątkiem wszyscy są mieszkańcami Podkarpacia. Cztery osoby mają wykształcenie wyższe, pozostali średnie.

W trakcie uroczystości głos zabrał komendant oddziału. W krótkim przemówieniu zwrócił się do nowych funkcjonariuszy SG oraz ich bliskich. Podkreślił, że służba Państwu i Społeczeństwu daje ogromną satysfakcję i jest powodem do dumy. Każdemu z młodych strażników życzył sukcesów w trakcie szkoleń i w dalszej służbie.


Młodzi adepci Straży Granicznej już w najbliższych dniach pojadą do jednego z ośrodków szkolenie SG gdzie będą uczestniczyć w szkoleniu podstawowym oraz podoficerskim. Po około 8 miesiącach rozpoczną służbę na jednym z przejść granicznych na Podkarpaciu (Budomierz, Korczowa, Medyka).
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.