Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Ciągnikiem z promilami i sądowym zakazem

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Ciągnikiem z promilami i sądowym zakazem

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący ciągnikiem rolniczym, który został zatrzymany przez policjantów z zespołu ruchu drogowego przeworskiej komendy. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie tego zakazu grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek przed godz. 16, w miejscowości Jawornik Polski, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 46-latka kierującego ciągnikiem rolniczym marki Ursus. Badanie stanu trzeźwość przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało w organizmie mieszkańca Jawornika Polskiego ponad promil alkoholu.

Dalsze sprawdzenia wykazały, że kierujący posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący go do marca 2020 roku.


Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Przeworsk
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.