Dzisiaj jest: 26.2.2020, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Śnieżka najbardziej wiarygodną firmą 2019 roku

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Śnieżka najbardziej wiarygodną firmą 2019 roku

FFiL Śnieżka SA została laureatem nagrody „Najbardziej wiarygodna firma”, której pomysłodawcą jest agencja informacyjna ISBnews. To jeden z dwóch najbardziej prestiżowych tytułów przyznanych przez kapitułę przedstawicielom polskiego biznesu, którzy szczególnie się wyróżnili w minionym roku.

W II edycji nagród „Najbardziej Wiarygodni w Polskiej Gospodarce” kapituła uhonorowała osoby, firmy i instytucje znane m.in. z transparentności i uczciwościwobec otoczenia biznesowego, wzmacniania polskiej marki w świecie oraz realizacji zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

– Przyznana nagroda cieszy nas tym bardziej, że od początku budowania naszej firmy stawiamy na transparentność. To dzięki niej na tak dynamicznym rynku byliśmy przez lata w stanie wypracować nie tylko zaufanie naszych klientów, ale także wieloletnie relacje z naszymi partnerami biznesowymi. Żadne z ambitnych zadań, które podejmujemy, nie byłoby możliwe do zrealizowania bez zaangażowanego zespołu. I to właśnie naszym pracownikom – a mamy ich w grupie kapitałowej już ponad 1400 – chciałbym zadedykować tę nagrodę – powiedział Witold Waśko, wiceprezes zarządu FFiL Śnieżka SA, który w imieniu spółki odebrał statuetkę.

Śnieżka to producent znanych oraz cenionych marek farb i lakierów: Magnat, Vidaron czy Śnieżka. Firma, która w ciągu ponad 35 lat działalności wyrosła z kilkuosobowego biznesu na międzynarodową grupę kapitałową. Śnieżka jako jedyna spółka z branży jest notowana na giełdzie w Warszawie, a jej rynkowa wycena przekracza miliard złotych.


Nagrody„Najbardziej Wiarygodni w Polskiej Gospodarce”są przyznawaneod 2019 roku. W tegorocznej edycji nagrody i wyróżnienia wręczono w 11 kategoriach, m.in.: najbardziej wiarygodny prezes, najbardziej wiarygodna firma inajbardziej wiarygodny pracodawca. Laureatów wyłoniłakapituła złożona z doświadczonych przedstawicieli świata giełdowego, gospodarczego, finansowego oraz polityki gospodarczej.

Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 6 lutego br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.Patronat honorowy nad galą objęli: Ministerstwo Rozwoju, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Fundacja Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

*****
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej i wiodąca spółka w Grupie Kapitałowej Śnieżka, która jest jednym z liderów na rynku farb dekoracyjnych, lakierów oraz szpachli w Polsce, na Węgrzech, Ukrainie i Białorusi. Jej kluczowe marki to: Śnieżka, Magnat, Vidaron, Foveo Tech, Beston i Rafil, a także popularne na węgierskim rynku: Platinum, Inntaler, Cellkolor i Boróka.

Grupa Kapitałowa Śnieżka jest klasyfikowana do grona 25 największych producentów farb w Europie, będąc jednocześnie jedynym reprezentantem branży w środkowo-wschodniej części kontynentu. We wszystkich spółkach należących do Grupy jest zatrudnionych ponad 1 400 pracowników, a zlokalizowane w czterech krajach (Polska, Węgry, Ukraina i Białoruś) fabryki wytwarzają̨ rocznie około 190 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. Na koniec 2018 roku produkty Grupy były sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych.

Od 2003 r. akcje FFiL Śnieżka SA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a jej założyciele i ich sukcesorzy nadal kontrolują ok. 60% kapitału zakładowego. Od czasu debiutu na giełdzie FFiL Śnieżka SA regularnie wypłaca akcjonariuszom dywidendę z wypracowanych zysków.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.