Dzisiaj jest: 15.8.2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Policjanci ujawnili cofnięty licznik

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Policjanci ujawnili cofnięty licznik
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Sanoccy policjanci zgodnie z nowelizacją przepisów spisują stan licznika w kontrolowanych samochodach. Cofanie licznika to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. A dzięki nowym przepisom od 1 stycznia 2020 roku policja podczas kontroli może weryfikować przebieg. Właśnie dzięki temu zostali ujawnieni pierwsi kierujący prowadzący samochody, w których modyfikowano wskazania drogomierza.

Od 1 stycznia 2020 roku, dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza przesyłane są do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Ponadto zgodnie ze zmianami przepisów kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach stało się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Wczoraj sanoccy policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzili licznik kontrolowanego samochodu. Zatrzymany w Sanoku na ul. Rybickiego volkswagen, miał cofnięty licznik o 14 681 km. W trakcie kontroli, drogomierz wskazywał 24 5249 km. Natomiast po sprawdzeniu w systemie okazało się, że samochód w kwietniu 2019 roku podczas badania technicznego miał na liczniku znacznie więcej, bo 25 9930 km.
 
Funkcjonariusze sporządzili dokumentację celem przeprowadzenia postępowania z art. 306a Kodeksu Karnego.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.