Dzisiaj jest: 26.2.2020, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Krew to dar, który ratuje życie - policjanci honorowymi dawcami [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Krew to dar, który ratuje życie - policjanci honorowymi dawcami [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy utworzyło Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wraz z licznym gronem sympatyków regularnie oddają to co jest najcenniejsze - krew. W ten sposób chcą pomagać drugiemu człowiekowi, nie tylko podczas policyjnej służby. Dwóch z nich, asp. szt. Paweł Rejman i asp. szt. Ireneusz Grządziel zostało wyróżnionych orderem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

W 2017 roku  grupa entuzjastów reaktywowała w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie Klub Honorowych Dawców Krwi. Należy do niego 13 funkcjonariuszy i 30 sympatyków. Wszyscy biorą udział w licznych akcjach honorowego krwiodawstwa. W 2019 roku m. in. dwukrotnie uczestniczyli w akcji „100 litrów krwi na 100 lecie Policji” oraz w akcji organizowanej przez klub HDK Podhalańczyk. Honorowi dawcy oddali niemal 32 litry krwi.

We wtorek, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, dwaj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - asp. szt. Paweł Rejman i asp. szt. Ireneusz Grządziel odebrali Ministerialny order „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Dla obu jest to szczególne wyróżnienie.

Asp. szt. Paweł Rejman, to policjant z 29-letnim stażem służby. Od 25 lat jest honorowym dawcą, do tej pory oddał 23 litry krwi. Asp. szt. Ireneusz  Grządziel w Policji służy od 21 lat, a od 18 lat honorowo oddaje krew, w sumie już 34 litry. Wcześniej obydwaj byli wyróżniani odznakami zasłużonych honorowych dawców krwi. Odznaczenie policjantów rzeszowskiej komendy jest jednocześnie wyróżnieniem dla całej jednostki.


W szeregach Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie jest wielu wyróżniających się na tym polu funkcjonariuszy. To asp. szt. Robert Cetnarowicz - policjant  z wydziału ruchu drogowego KWP w Rzeszowie, który przez 25 lat honorowo oddał, aż 76 litrów krwi. W tym roku, on również zostanie uhonorowany zaszczytnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużonego dla Zdrowia Narodu”. Wśród sympatyków klubu jest także asp. szt. Daniel Kalandyk z wydziału prewencji. W ciągu 10 lat oddał 23 litry krwi i ubiegłym roku został wyróżniony tym zaszczytnym orderem.
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.