Dzisiaj jest: 26.2.2020, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego 2020 roku obchodzony jest na całym świecie Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu ,,Safer Internet". Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Intrnetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu ,,Safer Internet". Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI w bieżącym roku są także Facebook Polska, oraz Google Polska. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!".


Policjanci z Podkarpacia podejmujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, czynnie włączą się do powyższej inicjatywy. Realizując założenia programu profilaktycznego ,,Cyberbezpieczni" policjanci spotykają się z dziećmi, młodzieżą, rodzicami oraz pedagogami informując o internetowych zagrożeniach. 
Źródło: KPP Dębica
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.