Dzisiaj jest: 25.2.2020, imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Zakupów nie będzie…

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Zakupów nie będzie…

Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze SG ujawnili próbę wykorzystania w trakcie kontroli granicznej ponad 30 sztuk przedmiotów przypominających banknoty różnych walut. „Gotówkę” przedstawiła obywatelka Ukrainy twierdząc, że to środki na utrzymanie i zakupy w Polsce.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj (5 lutego) na wjazd do Polski w drogowym przejściu granicznym w Korczowej.

Kontrola środków finansowych u obywateli państw trzecich prowadzona jest  przez Straż Graniczną systematycznie. Posiadanie funduszy na czas pobytu w Unii Europejskiej, to jeden z warunków jaki muszą spełniać cudzoziemcy chcący wjechać do Polski.

Minionej nocy, podczas kontroli pasażerów autobusu jadącego z Ukrainy do Czech, funkcjonariusz Straży Granicznej zwrócił uwagę na podejrzanie wyglądające banknoty przedstawione przez 33-letnią obywatelkę Ukrainy.

32 przedmioty przypominające banknoty euro, dolary oraz hrywny miały potwierdzać fakt spełniania przez kobietę warunków wjazdu. Szczegółowa kontrola szybko potwierdziła, że były to imitacje banknotów wykorzystywanych często w grach planszowych.


Kobieta usłyszała zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy do czego się przyznała i dobrowolnie poddała karze 4 miesięcy  pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok. Odmówiono jej wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę.

W 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili już prawie 200 sztuk imitacji banknotów różnych walut przedstawionych przez cudzoziemców w trakcie kontroli. W całym 2019 roku ujawniono ich ponad 900.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.