Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Dzielnicowi odnaleźli zaginionego mężczyznę

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Dzielnicowi odnaleźli zaginionego mężczyznę

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80-letniego mężczyzny, który wczoraj po południu wyszedł na spacer i nie wrócił do domu. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu, dzielnicowi z komisariatu na Nowym Mieście odnaleźli zaginionego. Życiu i zdrowiu mężczyzny nic nie zagrażało i został przekazany pod opiekę bliskich.

O zaginięciu mężczyzny policjanci zostali zawiadomieni przez rodzinę, wczoraj około godz. 16.30. Ze zgłoszenia wynikało, że 80-latek był z siostrą w przychodni przy ul. Seniora, gdzie miał wizytę u lekarza. Około godz. 14 wyszedł na spacer i nie wrócił. Gdy jego obecność przedłużała się, siostra zgłosiła jego zaginięcie.  

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna z uwagi na stan zdrowia, mógł znaleźć się sytuacji zagrażającej jego życiu. Policjanci ustalili jego rysopis, który dyżurny komendy niezwłocznie przekazał do patroli znajdujący się w służbie. Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie rejonu w pobliżu miejsca zaginięcia. Sprawdzili placówki służby zdrowia, noclegownie i miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić mężczyzna. 80-latek został zarejestrowany jako zaginiony, a informacja o poszukiwaniach trafiła do jednostek ościennych.

Do poszukiwań systematycznie włączano kolejnych policjantów. Po niespełna dwóch godzinach poszukiwań funkcjonariusze odnaleźli zaginionego. Uczestniczący w poszukiwaniach dzielnicowi z komisariatu na Nowym Mieście przy ul. Podwisłocze, zauważyli starszego mężczyznę, odpowiadającego rysopisem zaginionemu. 


Na komisariacie policjanci potwierdzili, że był to zaginiony 80-latek. Jego tożsamość potwierdziła również siostra mężczyzny. Ponieważ stan jego zdrowie nie budził zastrzeżeń razem z siostrą zostali odwiezieni do miejsca zamieszkania.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.