Dzisiaj jest: 13.8.2020, imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Mieszkanka gminy Niwiska padła ofiarą oszustów

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Mieszkanka gminy Niwiska padła ofiarą oszustów
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Niwiska, która wczoraj rano padła ofiarą oszustów. Kobieta uwierzyła, że córka uległa wypadkowi i potrzebna jest duża suma pieniędzy, aby jej pomóc. Również i tym razem okazało się, że kobieta została oszukana. Policja apeluje o ostrożność.

Wczoraj po południu do kolbuszowskiej jednostki zgłosiła się 69-letnia mieszkanka gminy Niwiska, która została oszukana metodą „na wnuczka”. Z przekazanych przez kobietę informacji wynikało, że wczoraj rano zadzwoniła do niej kobieta, która podając się za jej córkę powiedziała, że miała wypadek, w którym zginęła kobieta i potrzebuje pieniędzy na ugodowe załatwienie sprawy. Następie rozmowę kontynuowały inne osoby, które podając się za prokuratorów instruowały kobietę co ma zrobić. 69-latka zgodnie z podanymi instrukcjami wybrała pieniądze, które następnie przekazała nieznanemu mężczyźnie, którym według informacji miał być policjant. Oszuści zadbali, aby kobieta nie mogła zadzwonić do nikogo, instruując ją, aby przez godzinę nie rozłączała telefonów.


Mieszkanka gminy Niwiska zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, kiedy do jej domu przyszedł członek rodziny i opowiedziała mu o całym zdarzeniu. Policjanci apelują o ostrożność.      

Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem sprawców tego zdarzenia.
Źródło: KPP Kolbuszowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.