Dzisiaj jest: 5.7.2020, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Śnieżka na pokładzie 28. Finału WOŚP

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Śnieżka na pokładzie 28. Finału WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia – pod hasłem „Wiatr w żagle” – odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywę

Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia, w wielu miastach w Polsce rozbrzmiały dźwięki kultowego „hymnu” WOŚP, a na ulicachpojawili się kwestujący wolontariusze.We wspólną pomoc angażują się wszyscy – zarówno pojedyncze osoby, jak i duże firmy. Śnieżka gra z Orkiestrą od wielu lat.W tym roku nie mogło być inaczej.

Dla sztabu „Dębica Kwiatek” Śnieżka przekazała czek na kwotę 60 000 zł, a dla sztabu wpobliskim Pustkowie Osiedlu ­– 10 000 zł. Wsparła ona również okoliczne sztaby WOŚP, przekazując im firmowe gadżety. Dochód z licytacji w całości trafił dofundacji.

Tegorocznyfinał WOŚP upłynął pod znakiem zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Fundacja zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.


Śnieżka od lat angażuje się w zbiórki WOŚP, jednocześnie prowadząc własną akcję społeczną nakierowaną na pomoc najmłodszym pacjentom polskich szpitali.W ramach projektu „Dziecięcy świat w kolorach” Śnieżka od 15 lat zamienia oddziały dziecięce placówek medycznych w całej Polsce w kolorowe, przyjazne przestrzenie.

Zeszłoroczny, 27.Finał WOŚP, którego celem był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zakończył się rekordowym wynikiem blisko 176 milionów złotych.Szpital w Dębicy w ostatnim czasie otrzymał od Fundacji WOŚP sprzęt o wartości ok. 500 000 zł.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.