Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając tablicę rejestracyjną [ZDJĘCIA]

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając tablicę rejestracyjną [ZDJĘCIA]

Brzozowscy policjanci, pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na obwodnicy w Brzozowie. Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu peugeotem i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca uciekł z miejsca licząc na bezkarność. Jednak na miejscu kolizji pozostawił tablicę rejestracyjną. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

We wtorek, po godz. 22, dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na obwodnicy w Brzozowie. Skierował na miejsce policjantów, którzy zastali uszkodzonego peugeota stojącego na jezdni w kierunku Sanoka. W rozmowie z kierowcą ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył jeszcze osobowy volkswagen, jednak mężczyzna, który nim kierował uciekł z miejsca przed przybyciem funkcjonariuszy.

Z informacji przekazanych przez 34-letniego mieszkańca powiatu sanockiego wynikało, że jechał on ul. Jana Pawła II w kierunku Sanoka, gdy z ul. Jana Chrzciciela bezpośrednio przed jego pojazd, nie ustępując mu pierwszeństwa przejazdu, wyjechał kierowca volkswagena. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia z nim, gwałtownie skręcił w lewo, jednak uderzył w volkswagena, a następnie wjechał w znak drogowy i bariery ochłonne po przeciwnej stronie jezdni.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia znaleźli tablicę rejestracyjną, którą pozostawił sprawca. Ponadto świadkowie, którzy pojechali za kierowcą volkswagena, odpisali numer z tablicy rejestracyjnej, potwierdzając, że jest on tażsamy z tym, który na miejscu ujawnili policjanci.

Gdy policjanci wykonywali czynności na miejscu kolizji, drugi policyjny patrol pojachał do miejsca zamieszania sprawcy. Na terenie jego posesji mundurowi ujawnili uszkodzonego volkswagena tourana. Jednak mężczyzna, który kierował volkswagenem, aby uniknąć spotkania z policjantami oddalił się z miejsca zamieszkania.


Dwa dni później, 40-latek sam zgłosił się na komendę, tłumacząc swoje zachowanie tym, że bał się odpowiedzialności karnej. Jak się okazało ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  

Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania kolizji drogowej. Nie ominie go również kara za niestosowanie się do wyroku sądowego.  
Źródło: KPP Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.