Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Udaremniono przemyt bursztynu

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Udaremniono przemyt bursztynu

W Medyce strażnicy graniczni udaremnili próbę przemytu do Polski ponad 31 kg bursztynu. Drogocenny jantar ukryty był w przestrzeniach konstrukcyjnych luksusowego auta kierowanego przez 34-letniego Ukraińca.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (8 stycznia) na kierunku wjazdowym do Polski na przejściu granicznym w Medyce.

Do kontroli podjechał pojazd na ukraińskich numerach rejestracyjnych.  

Funkcjonariusz straży granicznej kontrolujący auto zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie 34-letniego kierowcy, obywatela Ukrainy.

W trakcie kontroli szczegółowej przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami KAS, w przestrzeniach konstrukcyjnych samochodu ujawniono worki foliowe wypełnione bursztynem. Łącznie zabezpieczono ponad 31 kilogramów drogocennego kamienia. Wartość kontrabandy oszacowano na 42 tys. złotych.


Zajęty towar wraz z kierowcą został przekazany funkcjonariuszom Oddziału Celnego w Medyce, którzy wszczęli postępowanie karno-skarbowe i zabezpieczali 20 tys. zł w gotówce na poczet grożącej kary.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek udaremnienia przemytu jantaru przy udziale funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W 2019 roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała łącznie 47 kilogramów bursztynu.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.