Dzisiaj jest: 18.1.2020, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Jasła, który wczoraj uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu osobowym peugeotem i powiadomił Policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj na ulicy Wojska Polskiego w Jaśle. Po godzinie 20, dyżurny jasielskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Od wskazanego mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 35-latek miał 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej jechał osobowym peugeotem ulicą Szkolną, 3-go Maja w kierunku ulicy Św. Jana z Dukli. Już tam jego styl jazdy wzbudzał podejrzenia. Jadący za nim 54-letni mieszkaniec Jasła zauważył, że mężczyzna nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. W obawie o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, 54-latek zabrał kierowcy kluczyki w momencie kiedy ten zatrzymał się na ul. Wojska Polskiego przed przejazdem kolejowym. 


Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas w sposób anonimowy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Źródło: KPP Jasło
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.