Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Skuteczna pomoc 78-letniemu mężczyźnie

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Skuteczna pomoc 78-letniemu mężczyźnie

78-letni mieszkaniec województwa lubelskiego chciał odwiedzić rodzinę we Wrocławiu, a dotarł do Krosna. Pracownica placówki pocztowej zwróciła uwagę na niepokojące zachowanie starszego mężczyzny i zaalarmowała Policję. Funkcjonariusze pomogli wycieńczonemu tułaczką seniorowi dotrzeć do rodziny.

Zima to czas wyjątkowo trudny dla osób bezdomnych, wykluczonych społecznie i pozostawionych samym sobie oraz dla tych, którzy w samotności zmagają się z chorobą. Aby pomóc takim ludziom niejednokrotnie wystarczy dostrzeżenie ich niemego wołania i powiadomienie odpowiednich służb.  

Krośnieńscy policjanci zostali powiadomieni o starszym mężczyźnie, którego zachowanie zaniepokoiło pracownicę jednej z placówek pocztowych w Krośnie. Senior kilkukrotnie próbował wypłacić pieniądze, pomimo braku środków na koncie. Mężczyzna był zagubiony i zdezorientowany, a jego wypowiedzi - kompletnie nielogiczne.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna jest mieszkańcem województwa lubelskiego i chce dotrzeć do swojej rodziny we Wrocławiu. Jednak już na początku swojej podróży, 78-latek pomylił pociągi i zamiast na Śląsk, dotarł do Rzeszowa, a następnie do Krosna.  Senior błąkał się po różnych miastach, był zdezorientowany, głodny i wycieńczony kilkudniową tułaczką.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna zamieszkuje samotnie, a jego najbliższa rodzina osiedliła się we Wrocławiu. Perspektywa spędzenia zimy w prowizorycznym domku letniskowym, bez ogrzewania i pomocy bliskich, zmotywowała schorowanego 78-latka do wyprawy na Śląsk.
 

Policjanci przetransportowali mężczyznę do schroniska, gdzie w końcu mógł odpocząć i zjeść ciepły posiłek. Pracownicy zaalarmowanego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie wypłacili seniorowi zapomogę i wykupili bilet autobusowy do Wrocławia. Przewoźnik zobowiązał się do opieki nad 78-latkiem i przekazania go oczekującym do wrocławskim dworcu bliskim, którzy również są osobami w zaawansowanym wieku.

Wrażliwość na drugiego człowieka przyczyniła się do skutecznego wsparcia osoby będącej w potrzebie. Pamiętajmy, aby pomóc wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. W ten sposób można uratować ludzkie życie.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.