Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Rzeszowskie żłobki stawiają na nowe technologie [ZDJĘCIA]

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Rzeszowskie żłobki stawiają na nowe technologie [ZDJĘCIA]

Wykorzystanie narzędzi multimedialnych to dziś nieodłączny element procesu nauczania, a współczesne dzieci od najmłodszych lat mają styczność z nowoczesnymi technologiami. Także w żłobkach technologia i multimediasączymś zupełnie naturalnym. Połączenie różnorodnych środków przekazu,takich jak m.in. wideo, obraz lub animacja lepiej przyciąga i skupiauwagę niż tradycyjne metody nauczania. Doskonale rozumie to Miejski Zespół Żłobków w Rzeszowie, który niedawno wyposażył pięć kolejnych placówek w Magiczny Dywan – interaktywny projektor przeznaczony do edukacji, rozrywki i rehabilitacji.

Rzeszowskie żłobki systematycznie poszerzają swoją ofertę dla najmłodszych mieszkańców, proponując zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Jednym z nich jest Magiczny Dywan, z którego od niedawna korzystają kolejne placówki zespołu: Żłobek nr 1 „Wesoły miś”, Żłobek nr 3 „Krzyś”, Żłobek nr 8 „Kajtek”, Żłobek nr 10 „Rumcajs” oraz Żłobek nr 11 „Słoneczko”.

- Jesteśmy miastem innowacyjnym, które chętnie wprowadza najnowsze rozwiązania we wszystkich dziedzinach życia. Dotyczy to również naszych najmłodszych dzieci, dlatego też chętnie skorzystaliśmy z pomysłu wprowadzenia w naszych żłobkach mulimedialnego rozwiązania w postaci „magicznego dywanu”. Uważam, że od najmłodszych lat dzieci powinny się zaznajamiać z interaktywnymi metodami, nawet jeśli to będą tylko zabawy. Takie „magiczne dywany” mamy w 8 miejskich żłobkach. Koszt ich montażu to ok. 100 tys. zł i w dużej części został sfinansowany z programu rządowego „Maluch”. W przyszłym roku oddajemy do użytku kolejne 2 nowe żłobki, które również będziemy wyposażać w innowacyjne rozwiązania – powiedział Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Podłoga interaktywna Magiczny Dywan polskiej firmy Funtronic to nowatorskie narzędzie dydaktyczne, które zyskało popularność już w niemal 10 tysiącach instytucji na całym świecie. Montowane pod sufitem urządzenie składa się z komputera, interaktywnego projektora oraz czujnika ruchu, dzięki któremu wyświetlane na podłodze gry i quizy można obsługiwać za pomocą ruchów rąk i nóg. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że dostępne na platformie ćwiczenia, gry oraz zabawy nie tylko pomagają w nauce, ale dodatkowo skutecznie zachęcają do ruchu oraz pracy grupowej.

- Magiczny Dywan wyposażony jest w pakiety gier dostosowane do wieku i potrzeb rozmaitych użytkowników. Nasze interaktywne aplikacje, zbieżne z obowiązującą podstawą programową służą do nauki czytania, języków obcych, a nawet kodowania. Dla najmłodszych dzieci, uczęszczających do żłobków czy przedszkoli przeznaczone są pakiety z serii FUN. Zawarte w nich gry, oprócz dostarczania rozrywki, w naturalny sposób przemycają treści edukacyjne. Dzieci podczas zabawy na Magicznym Dywanie zdobywają nowe umiejętności, rozwijają kreatywność oraz ćwiczą pamięć –tłumaczy Wojciech Muliński, członek zarządu firmy Funtronic.


Miejski Zespół Żłobków w Rzeszowie skupia placówki realizujące program opiekuńczo-wychowawczy i edukacyjny, którego założeniem jest wszechstronny rozwój maluchów, zgodnie z ich indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami. Do prawidłowego kształcenia dzieci potrzebują nie tylko bezpiecznych i przyjaznych warunków, ale także zróżnicowanego otoczenia dostarczającego im wielu wrażeń i doświadczeń. Nabyte we wczesnym dzieciństwie umiejętności takie jak współpraca w grupie, samodzielność czy kreatywność mogą stać się podstawą sukcesów w dorosłym życiu.Wsparciem dla instytucji opiekujących się najmłodszymi stają się nowoczesne technologie, które elastycznie dopasowują się do wymagań rozwojowych dzieci.

Magiczny Dywan obecny jest już w ponad stu podkarpackich szkołach i przedszkolach. W całej Polsce stosuje go prawie 2 tysiące placówek edukacyjnych. Żłobki to kolejny obszar, w którym to interaktywne urządzenie sprawdza się jako nowoczesna pomoc w prowadzeniu zajęć. 
 
Funtronic to polska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Jest producentem i dystrybutorem Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną. Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych oraz aplikacji rewalidacyjnych, przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, a także rehabilitacji dorosłych i seniorów. Funtronic jest liderem w dostarczaniu takiego rozwiązania zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Urządzenie można zamówić za pośrednictwem strony funtronic.eu.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.