Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Wydarzenia filmowe w kinie "Sokół"

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Wydarzenia filmowe w kinie "Sokół"

Brzozowskie kino od 8 do 13 listopada przygotowało dla miłośników dużego ekranu cztery propozycje filmowe. Będzie można zobaczyć "Czarownica 2", "Zabawa w Pochowanego", "Obywatel Jones" i "Mowa Ptaków". Wejściówki można nabyć online lub w kasie kina. Cena biletu normalnego wynosi 16 zł, ulgowy - 14 zł.

„CZAROWNICA 2” (2D dubbing pl)

8,9,10,11,12,13 LISTOPADA godz. 16:00
Familijny, Fantasy, prod. USA reż. Joachim Rønning Czas: 120 min. 
16/14 zł 2D

Angelina Jolie powraca w roli Czarownicy, jednej z najbardziej fascynujących postaci Disneya! W 2014 roku zadebiutowała na ekranach polskich kin „Czarownica”, film opowiadający historię Diaboliny, która była kiedyś dobrą i piękna dziewczyną, jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej serce w kamień i skłoniła do rzucenia klątwy na księżniczkę Aurorę. „Czarownica 2” kontynuuje tę opowieść, ukazując skomplikowane relacje pomiędzy Diaboliną a dorosłą już Aurorą, które wspólnie będą musiały zmierzyć się z silnymi przeciwnikami w walce o ocalenie wrzosowisk i żyjących na nich magicznych stworzeń.

Obok Angeliny Jolie w filmie zobaczymy m.in. Ellę Fanning i Michelle Pfeiffer.

Bilety online na EKOBILET:

Zwiastun filmu:
 

„ZABAWA W POCHOWANEGO” (2D napisy pl)

8,9,10,11,12,13 LISTOPADA godz. 18:20
Horror, Czarna komedia prod. USA reż. Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
Czas: 95 min. 
16/14 zł 2D

Gdy świeżo poślubiona panna młoda (Samara Weaving) wchodzi do bogatej, ekscentrycznej rodziny (Adam Brody, Henry Czerny, Andie MacDowell) swego męża (Mark O'Brien), zmuszona zostaje do udziału w uświęconej wieloletnią tradycją zabawie, a ta zmienia się w zabójczą grę, w której każdy uczestnik walczy o przetrwanie.
 
Bilety online na EKOBILET:

Zwiastun filmu:
 

„OBYWATEL JONES” (2D napisy pl)

8,9,10,11,12 LISTOPADA godz. 20:20
Thriller polityczny, prod. Polska, Ukraina, Wielka Brytania
reż. Agnieszka Holland
Czas: 95 min. 
16/14 zł 2D

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni najnowszy film Agnieszki Holland, thriller polityczny „Obywatel Jones” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. W międzynarodowej obsadzie wschodzące zagraniczne gwiazdy, m.in. James Norton („Wyścig”, „Wojna i pokój”, „Linia życia”), Vanessa Kirby („Czas na miłość”, serial „The Crown”, „Mission: Impossible – Fallout”) oraz nominowany do Złotego Globu – Peter Sarsgaard („Jackie”, „Siedmiu wspaniałych”, „Blue Jasmine”). Film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – „Folwarku zwierzęcego” George'a Orwella.
 
Bilety online na EKOBILET:

Zwiastun filmu:
 

|STUDYJNA ŚRODA|

„MOWA PTAKÓW” (2D pl)

13 LISTOPADA godz. 20:20
Dramat, prod. Polska, reż. Xawery Żuławski, Czas: 138 min. 
16/14 zł 2D

Bohaterami Mowy ptaków są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

Mowa ptaków to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Bilety online na EKOBILET:

Zwiastun filmu:
 
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.