Dzisiaj jest: 19.2.2020, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Pomogli bezdomnemu mężczyźnie

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Pomogli bezdomnemu mężczyźnie

Wczorajszej nocy lescy policjanci interweniowali wobec 63-letniego mężczyzny, który chłodną noc postanowił przeczekać na przystanku autobusowym. Mężczyzna był nietrzeźwy i jak oświadczył bezdomny. Apelujemy o zgłaszanie podobnych przypadków, gdyż nasza reakcja może uratować ludzkie życie.

O mężczyźnie leżącym na przystanku autobusowym w Wołkowyi, lescy policjanci zostali poinformowani po godzinie 21. Na miejscu funkcjonariusze zastali 63-letniego mężczyznę, który spał na przystankowej ławce. Mężczyzna był nietrzeźwy, posiadał obrażenia twarzy. Policjantom powiedział, że wcześniej przewrócił się i uderzył głową o chodnik. Powiedział też, że śpi na ławce, gdyż nie ma domu ani rodziny, która mogłaby się nim zaopiekować. Policjanci wezwali karetkę pogotowia. Z uwagi na warunki atmosferyczne funkcjonariusze przewieźli 63-latka do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie.


Jak co roku, kiedy temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy, spadają blisko zera lub poniżej, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe. Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, zareagujmy. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy w sposób właściwy są przygotowani do zimy. Mogą oni otrzymać doraźną pomoc w placówkach pomocy społecznej.
Źródło: KPP Lesko
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.