Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ujawniono niewybuchy w Laszkach

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Ujawniono niewybuchy w Laszkach

W Laszkach, policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia dwóch niewybuchów, które wykopali pracownicy firmy budowlanej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie, po czym wezwano saperów z Rzeszowa. W tym miejscu wykopano jeszcze kilkadziesiąt sztuk pocisków oraz granatów z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez żołnierzy.

Wczoraj  w Laszkach,  w rejonie Urzędu Gminy, policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia 2 niewybuchów.

Po godz. 10 pracownicy firmy budowlanej, prowadzący prace przy instalacji elektrycznej, ujawnili pociski. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym, miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radymnie. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej.


Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, podczas oczyszczania terenu, wydobyli 34 granaty moździerzowe, 5 granatów ręcznych, pocisk artyleryjski, 18 zapalników i łuskę artyleryjską. Saperzy zabezpieczyli znalezione pociski.

Przypominamy: o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować Policję. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać!
Źródło: KPP Jarosław
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.