Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Brzozowska młodzież na Festiwalu TEN Sing EPICENTRUM w czeskiej Pradze [ZDJĘCIA]

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Brzozowska młodzież na Festiwalu TEN Sing EPICENTRUM w czeskiej Pradze [ZDJĘCIA]

W dniach 26.10. - 30.10.2019 nasza 17-osobowa grupa młodzieży z Brzozowa i okolic uczestniczyła w festiwalu muzycznym ”Český TEN SingFestival EPICENTRUM Praha 2019”, gdzie reprezentowała nasz kraj.

Festiwal Ten Sing jest jednym z wielu programów YMCA, chrześcijańskiej organizacji działającej na całym świecie, a opiekunem grupy polskiej jest Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Organizowany co roku festiwal i warsztaty są poświęcone rozwijaniu umiejętności wokalnych, instrumentalnych, tanecznych i teatralnych oraz rozwijaniu wartości duchowych. Uczestnictwo w tym Festiwalu to dla nas i naszego kraju ogromne wyróżnienie.

W trakcie pięciodniowego pobytu w samym centrum czeskiej Pragi braliśmy udział w warsztatach wokalnych, przygotowując program muzyczny wspólnie z młodzieżą z Czech do koncertu finałowego i flashmob. Codziennie odbywały się koncerty grup uczestniczących (było nas ponad 100 osób, 10 grup), a także różnego rodzaju warsztaty fakultatywne, np. taniec towarzyski i nowoczesny, judo, produkcja toreb materiałowych, DIY, język hiszpański i norweski, zajęcia sportowe oraz warsztaty z ekologii. Było dużo wspaniałej zabawy, modlitwy, duchowego rozwoju i refleksji. Był czas na zwiedzanie miasta i spacer najpopularniejszym w Pradze Mostem Karola. Koncerty naszej polskiej grupy, zwłaszcza podczas finału zachwyciły publiczność. Koncert finałowy odbył się w praskim klubie Radlická - kulturnísportovna. Swoje występy miały grupy z rożnych części Czech oraz nasza polska grupa. Przybyło bardzo dużo ludzi, którzy fantastycznie się bawili, zwłaszcza gdy wykonywaliśmy polskie utwory. Na zakończenie koncertu wszyscy wspólnie zatańczyliśmy mega taniec, do którego przygotowała nas jedna z czeskich grup.


Wyjazd do czeskiej Pragi to niesamowite doświadczenie rozwoju artystycznego i duchowego, nawiązania relacji z naszymi sąsiadami z Czech oraz po raz kolejny zaistnienia na międzynarodowej scenie tensingowej. W festiwalu TEN Sing w Czechach uczestniczyliśmy już drugi raz. Wcześniej, w 2017 roku, odwiedziliśmy czeski Krnov.

Ogromnie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować wyjazd i przygotować program. Dziękujemy p. Adamowi Milewskiemu, p. DorocieProkopskiej-Oleniacz, Małgorzacie Polańskiej-Szałajko oraz Izabeli Chrobak. Dziękujemy ogromnie Ks. Proboszczowi Franciszkowi Gochowi, Firmie Alta z Brzozowa, Firmie Motores z Rzeszowa oraz Firmie Foto Video Violima.
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.