Dzisiaj jest: 20.11.2019, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Na granicy zatrzymano auta warte 120 tys. złotych

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Na granicy zatrzymano auta warte 120 tys. złotych

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej udaremnili wywóz na Ukrainę dwóch skradzionych busów. Auta skradzione we Włoszech i Anglii były poszukiwane w kilkudziesięciu krajach, m.in. przez Interpol.

Pojazdy zatrzymano w nocy z soboty na niedzielę (2/3 listopada) w trakcie kontroli na wyjazd z Polski, na przejściu granicznym w Korczowej.
Kierowcą pierwszego z busów marki Mercedes Sprinter był 30-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze SG kontrolujący auto zwrócili uwagę na różnice w danych numeru VIN oraz numerach skrzyni biegów i silnika. Dalsze sprawdzenia dokonanie w oparciu o międzynarodową wymianę informacji prowadzoną przez służby potwierdziły, że większość podzespołów w pojeździe pochodzi z busa skradzionego we Włoszech. Wartość auta oszacowano na 50 tys. złotych.

Niespełna dwie godziny później do odprawy zgłosił się 37-letni obywatel Rumunii, również kierowca sprintera. Podobnie i w tym przypadku stwierdzono nieścisłości w numerach podzespołów. Szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że m.in. skrzynia biegów pochodzi z auta skradzionego w Anglii. Wartość pojazdu oszacowano na 70 tys. złotych. 


Oba pojazdy zatrzymano i przekazano Policji.

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 109 skradzionych pojazdów wartych ponad 6 mln złotych.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.