Dzisiaj jest: 19.1.2020, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Policyjna akcja "Znicz 2019" w powiecie bieszczadzkim

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Policyjna akcja "Znicz 2019" w powiecie bieszczadzkim

Bieszczadzcy policjanci biorą udział w ogólnopolskiej akcji "ZNICZ 2019", która potrwa do niedzieli 3 listopada. Funkcjonariusze szczególnym nadzorem obejmą miejsca w okolicach cmentarzy i będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących osób

Na terenie powiatu bieszczadzkiego nie będzie zmian w organizacji ruchu, podróżni mogą jednak napotkać na utrudnienia:
  • na drodze krajowej nr 84 w Ustjanowej Dolnej przy cmentarzu są wyznaczone miejsca parkingowe, jednak liczba odwiedzających swoich bliskich na cmentarzu może być większa,
  • i możemy trafić na samochody parkowane na poboczu drogi. Utrudnienia mogą wystąpić szczególnie przed południem, pomiędzy godz. 8.30 a 10.30, w tym czasie na cmentarzu będą trwały uroczystości Wszystkich Świętych,
  • na drodze wojewódzkiej nr 896 w Ustrzykach Dolnych na ul. Jasień utrudnienia mogą wystąpić w godz. 13.30 do 16.00.
W pozostałych miejscowościach powiatu bieszczadzkiego kościoły i cmentarze usytuowane są w znacznej odległości od dróg głównych i posiadają parkingi. Na parkingach wyznaczone będą również miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

Policjanci w czasie trwania działań będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i stanu trzeźwości. Byśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podróży funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Poruszając się pojazdem, należy między innymi:
  •      dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze,
  •      nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi,
  •      utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,
  •      używać świateł mijania,
  •      stosować pasy bezpieczeństwa, urządzenia do przewozu dzieci – foteliki, siedziska.
Apelujemy o stosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania się i wykonywanie poleceń funkcjonariuszy lub innych osób kierujących ruchem. Przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Wybierając się w trasę, bądźmy wypoczęci. Pokonujmy ją etapami, robiąc przerwy na odpoczynek.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.