Dzisiaj jest: 28.5.2020, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Próbował wręczyć policjantom łapówkę

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Próbował wręczyć policjantom łapówkę
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

W policyjnym areszcie przebywa mężczyzna, który wczoraj wieczorem w Katach próbował przekupić funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zatrzymany 52-latek, chcąc uniknąć mandatu i punktów karnych, zaproponował policjantom łapówkę.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 19 w Katach. Kierując samochodem ciężarowym, nie zastosował się do sygnalizacji i przejechał na czerwonym świetle.

Podczas kontroli, policjant ruchu drogowego poinformował 52-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, że za popełnione wykroczenie nakłada na niego mandat w wysokości 300 zł i 6 punktów karnych. Wtedy mężczyzna wyciągnął z portfela 100 zł i próbował włożyć banknot do kieszeni policjanta. Pieniądze spadły na ziemię. Kierowca podniósł je i próbował wrzucić do radiowozu.


Mężczyzna namawiał policjanta do wzięcia pieniędzy w zamian za odstępnie od wypisania mandatu. Nie reagował na słowa funkcjonariuszy, że popełnia przestępstwo.

Za popełnione wykroczenie drogowe mieszkaniec powiatu lubelskiego został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia łapówki, trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Nisko
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.