Dzisiaj jest: 3.6.2020, imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

W „lesie pszczelarskim” podsumowanie sezonu [ZDJĘCIA]

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
W „lesie pszczelarskim” podsumowanie sezonu [ZDJĘCIA]

Ponad 20 pszczelarzy z Koła Polskiego Związku Pszczelarskiego w Krośnie spotkało się 25 października w „lesie pszczelarskim”, założonym wiosną 2017 roku na terenie Nadleśnictwa Rymanów. Nieopodal przygotowanych już na zimę uli posadzili kolejne drzewa miododajne: lipy i robinie akacjowe. Była też okazja do wymiany spostrzeżeń z minionego sezonu.

W samej pasiece panował w tym dniu spokój, choć pogodna aura sprawiała, że jeszcze było widać pracujące pszczoły. Sami pszczelarze odwiedzili fragment lasu, gdzie w poprzednich latach sadzili rodzime gatunki drzew i krzewów miododajnych, a także lipowy „krąg mocy”.

Po południu w sali Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Hrendówka” Nadleśnictwa Rymanów  wysłuchali prelekcji na tematy leśne, jak również obszernej informacji o działaniach leśników w ramach projektu „Pszczoły wracają do lasu”. Obecny na spotkaniu Mateusz Piecuch z Nadleśnictwa Głogów zaprezentował temat bartnictwa, którym od kilku lat zajmuje się na terenie Puszczy Sandomierskiej.

- Pomysł „lasu pszczelarskiego” sprawdza się, bo daje okazje do corocznych spotkań, służących zarówno podnoszeniu naszej wiedzy, jak też integruje nasze środowisko z leśnikami – zaznaczył Marek Barzyk, prezes krośnieńskiego koła PZP.


– Wszyscy wiemy, jak ważne dla lasu są pszczoły, dlatego wspieramy każde działania, które służą ich powrotowi do lasu. Założony tu las jest miejscem przyciągającym zarówno pszczoły, jak i ludzi przyjaznych lasom, bo na jednych i na drugich bardzo nam zależy – podsumował biorący udział w wydarzeniu nadleśniczy Paweł Panaś.

„Las pszczelarski” to jedna z form współpracy leśników i pszczelarzy. Jest on również jednym z motywów edukacyjnych na istniejącej tu ścieżce przyrodniczej. Pszczelarze przekazali też produkty leśnej pasieki na cele edukacyjne dla OEE „Hrendówka”.
Źródło: RDLP Krosno, Edward Marszałek
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.