Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Blisko 2,5 promila u kierowcy peugeota

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Blisko 2,5 promila u kierowcy peugeota
fot. zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Policjanci ogniwa patrolowego uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy peugeota. Styl jego jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę, po godz. 2 w nocy, policjanci patrolujący ul. 29 Listopada w Ustrzykach Dolnych, zwrócili uwagę na jadącego ulicą peugota. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas interwencji okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. 49-letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne, poruszał się swoim pojazdem sam. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.


Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.