Dzisiaj jest: 18.2.2020, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Odzyskano samochody skradzione za granicą

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!
Odzyskano samochody skradzione za granicą

Podkarpaccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej, prowadzili działania wymierzone w przestępczość samochodową. Odzyskali auta, które zostały skradzione za granicą. Jeden z nich, land rover o wartości 180 tys. złotych padł łupem złodziei niespełna miesiąc temu w Belgii.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, z komend w Tarnobrzegu, Nisku i Dębicy oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, brali udział w działaniach, których celem jest zwalczanie międzynarodowej przestępczości samochodowej i przemytu kradzionych aut.  Mieli informacje, że na terenie Podkarpacia moga znajdować się pojazdy skradzione na terenie krajów Unii Europejskiej.

Jeden ślad prowadził do Tarnobrzega. Tam, wczesnym rankiem w środę 2 października, kryminalni wspólnie ze strażnikami granicznymi odwiedzili jeden z warsztatów samochodowych. W garażu odnaleźli kradziony samochód marki Land Rover o wartości 180 tys. zł, który we wrześniu został skradziony na terenie Belgii. Jego właściciel twierdził, że uczestniczył w wypadku drogowym i pojazd wymaga naprawy. Po wnikliwej kontroli oznaczeń land rovera okazało się, że nosi ślady przerabiania numerów identyfikacyjnych. Samochód zabezpieczono do dalszych czynności procesowych.

 

Działania kontynuowano na terenie powiatu niżańskiego. W Rudniku nad Sanem zabezpieczono samochód range rover o wartości około 50 tys. złotych. Auto było zaparkowane na jednej z posesji. Funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej ustalili, że w aucie przerobiono elementy identyfikacyjne. Zdołano ustalić oryginalne numery VIN i na ich podstawie potwierdzono, że pojazd został utracony we Włoszech. Samochód zabezpieczono.

Także policjanci z Dębicy ustalili, że na jednej z posesji w gminie Brzostek znajduje się samochód pochodzący z przestępstwa. Sprawdzenia w międzynarodowych bazach danych potwierdziły, że volkswagen tiguan został skradziony na terenie Niemiec. Trwają czynności w tej sprawie.
Źródło: KWP
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.