Dzisiaj jest: 18.2.2020, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Włamywali się i kradli – usłyszeli 19 zarzutów

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!
Włamywali się i kradli – usłyszeli 19 zarzutów

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyznom podejrzanym o przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymani mają już na swoim koncie liczne kradzieże. Tym razem łupem sprawców padły pieniądze, elektronarzędzia oraz duże ilości oleju napędowego i benzyny. Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy, natomiast wobec 31-latka prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Przemyscy kryminalni pracowali nad sprawą od września br. Kompletowali i weryfikowali kolejne informacje i dowody na przestępcze działanie sprawców, którzy ze zbiorników paliw koparek i samochodów osobowych, kradli olej napędowy, benzynę, a z zaparkowanych pojazdów elektronarzędzia  i akumulatory. Mężczyźni włamywali się również do urządzeń sterujących na myjniach samochodowych, wyciągając z nich pieniądze. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Prokurator, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawił zatrzymanym mężczyznom 19 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Wobec 31-latka zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, natomiast wobec 44-latka sąd zastosował dwumiesięczny areszt tymczasowy.


Policjanci odzyskali blisko 8000 złotych pochodzących z kradzieży z urządzeń na myjniach samochodowych.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.
Źródło: KMP Przemyśl
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.