Dzisiaj jest: 18.2.2020, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Leśnicy na Kalwarii [ZDJĘCIA]

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!
Leśnicy na Kalwarii [ZDJĘCIA]

Ponad 200 osób wzięło udział w corocznym spotkaniu pielgrzymkowym leśników z terenu RDLP w Krośnie, które odbyło się w sobotę 5 października w Kalwarii Pacławskiej.

Rozpoczęła je msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adama Szala, metropolity przemyskiego, przy udziale ks. Tadeusza Gramatyki, duszpasterza leśników Archidiecezji Przemyskiej i ojca Krzysztofa Hury, gwardiana i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej.

Po liturgii dyrektor Grażyna Zagrobelna uhonorowała ks. Arcybiskupa Kordelasem Leśnika Polskiego, zaś kalwaryjskie zgromadzenie o.o. franciszkanów Honorową Cechówką Leśną.

Następnie odbyła się procesja do kaplicy – pustelni św. Marii Magdaleny, położonej na wzgórzu, będącym niegdyś grodziskiem wczesnośredniowiecznym. To jedna z najstarszych, a jednocześnie nielicznych już dziś kaplic całkowicie drewnianych, która w tym roku przeszła gruntowną renowację konserwatorską. Na pamiątkę tego wydarzenia obok kaplicy posadzono cztery cisy.

Po procesji uczestnicy spotkali się na naradzie. W jej trakcie odtworzono film obrazujący 95-lecie Lasów Państwowych oraz wręczono kordelasy i cechówki honorowe zasłużonym leśnikom.


Dyrektor Grażyna Zagrobelna w obszernej prezentacji przypomniała o szerokim spektrum działań Lasów Państwowych w historii i obecnie, skupiając się zwłaszcza na wielkiej różnorodności funkcji społecznych i ekologicznych. W treści wystąpienia znalazły się również fakty i liczby obrazujące wkład leśnictwa w rozwój gospodarczy kraju i regionu.

Oprawę muzyczną całości spotkania zapewnili sygnaliści z zespołu „Echo Karpat”.
Źródło: RDLP Krosno, Edward Marszałek
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.