Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Straż Leśna otrzymała "blachy" [ZDJĘCIA]

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Straż Leśna otrzymała "blachy" [ZDJĘCIA]

Na mocy zarządzenia Dyrektora Generalnego LP z 14 grudnia 2018 roku Straż Leśna otrzymała nowe wzory oznak identyfikacyjnych. Ich uroczyste przekazanie strażnikom leśnym z terenu Podkarpacia odbyło się w czwartek 12 września w sali konferencyjnej RDLP w Krośnie.

Oznaka, zwana powszechnie „blachą”, posiada numer identyfikujący strażnika wraz z miejscem na legitymacją służbową. Nawiązuje także do tradycji przedwojennych i powojennych służb ochraniających lasy.

Podczas spotkania 55 strażników leśnych odebrało „blachy” z rąk Grażyny Zagrobelnej, dyrektor RDLP w Krośnie.

- W czasie dyskusji strażnicy leśni przekazali swoje wnioski, m.in. w sprawach sprzętowych czy w kwestii zwiększenia liczby szkoleń dotyczących zachowania w sytuacjach trudnych – mówi dyrektor Grażyna Zagrobelna. – Dołożymy starań, by tak się stało. Będziemy też kontynuować szkolenia i współdziałanie z innymi służbami, jak Policją, Strażą Graniczną, Strażą Pożarną, czy też z jednostkami Wojsk Obrony Terytorialnej.


Zadania stawiane przed Strażą Leśną regulują artykuły 47-49 ustawy o lasach.  Strażnicy leśni działający w nadleśnictwach podległych RDLP w Krośnie w 2018 roku zarejestrowali 1170 przypadków bezprawnego korzystania z lasu, ujawnili także 169 przypadków kradzieży drewna – mniej o 37 przypadków niż w 2017 roku – to spadek o 18%.
Źródło: RDLP Krosno, Edward Marszałek
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.