Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Dozór za uprawianie konopi indyjskich

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Dozór za uprawianie konopi indyjskich
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Policjanci z Posterunku Policji w Czarnej w ubiegłym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie gminy Czarna uprawiali konopie indyjskie. Zatrzymani to mieszkańcy Czarnej i Woli Rzędzińskiej.

Ustalenia policjantów wskazywały, że mężczyźni uprawiali krzewy konopi od czerwca tego roku w zalesionym terenie w Czarnej. W czwartek wieczorem, w rejonie uprawy, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Podczas prowadzonej ineterwencji funkcjonariusze ujawnili w bagażniku pojazdu ziele konopi indyjskich zebrane z 18 krzewów. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 21 lat. Byli to dwaj mieszańcy Czarnej oraz jeden mieszkaniec Woli Rzędzińskiej. Mężczyzn przewieziono do dębickiej komendy, gdzie przeprowadzono czynności procesowe z zatrzymanymi. W piątek na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mieszkańca Czarnej i Woli Rzędzińskiej dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Czarnej.     
Źródło: KPP Dębica
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.