Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Nakręceni na pracę – rowerem przez Podkarpacie

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Nakręceni na pracę – rowerem przez Podkarpacie
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

W dniach 12-18 września, przez miasta naszego regionu przejadą na rowerach uczestnicy akcji, której celem jest zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Wydarzenie zorganizowane przez Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (Centrum DZWONI) prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI)

Uczestnikami wyprawy będą osoby z niepełnosprawnościami, pracodawcy, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, oraz portalu rekrutacyjnego dla osób z niepełnosprawnościami Werbeo.

„Nakręceni na pracę – Rowerem przez Podkarpacie” to tygodniowa wyprawa rowerowa przez miasta województwa podkarpackiego, w których pracodawcy zatrudniają osoby niepełnosprawne.

Mają do pokonania trasę od Jarosławia, gdzie 12 września o godzinie 9-tej rozpoczną swój rajd, przez miasta Podkarpacia, takie jak: Leżajsk, Kolbuszowa, Rzeszów, Krosno, Sanok, Przemyśl.

Po każdym zakończonym odcinku odbędzie się happening w centrum miast, gdzie uczestnicy dzwonkami rowerów będą „budzić” pracodawców do większego zaangażowania w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Cała akcja podzielona jest na siedem etapów, by zakończyć wielkim finałem w Zarzeczu 18 września, gdzie odbędzie się piknik integracyjny.

- Obecnie wielu pracodawców boryka się z problemem braku rąk do pracy. Przez nasz udział w tym wydarzeniu chcemy zwrócić uwagę firm, że mogą sięgać po lojalnych, zaangażowanych pracowników z niepełnosprawnościami, którzy chcą być zauważeni i docenieni w pracy.
Taki model współpracy jest bardzo mocno rozwinięty w krajach Unii Europejskiej, dlatego jako partner tego wydarzenia, chcemy wspierać działania w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnością w naszym regionie i kraju – mówi Maciej Ciężar z portalu rekrutacyjnego dla osób z niepełnosprawnościami Werbeo.
 

Nakręceni na pracę – Rowerem przez Podkarpacie ma na celu zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz pokazanie, że osoby te mogą być pełnowartościowymi pracownikami, bez specjalnych praw czy przywilejów.

Konktakt:

Maciej Ciężar - Project Manager Werbeo,
tel. 502 298 424
www.werbeo.pl
m.ciezar@werbeo.pl

Koordynator PSONI: Magdalena Dec – Kiełbasa
tel. 507 681 178
e-mail: m.dec-kielbasa@psoni-jaroslaw.org.pl
Źródło: Materiał nadesłany
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.