Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 lat temu
Redakcja poleca!

W dniach 24-25 sierpnia 2019 r w przepięknej scenerii leśnej przy wspaniałej pogodzie na torach Klubu Łuczniczego „Chrobry” w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie ( 13-15 lat).

W zawodach rywalizowało 235 zawodników z całej Polski w dwóch kategoriach: młodzika i młodzika starszego. ŁKS „Sagit” Humniska reprezentowali Oliwia Ryba i Kacper Przybyła w kategorii młodzik, gdzie rywalizowało  87 dziewcząt i 71 chłopców. Startując w systemie indywidualnym strzelali z odległości 40 m i 20 m. Bardzo udany start miała Oliwia Ryba. Strzelając pierwszy rok w tej kategorii zajęła wysokie 14 miejsce zdobywając  1256 pkt.

Również zadowalający był strat Kacpra Przybyły, który po 4 miesięcznym okresie treningowym uplasował się na 39 pozycji z wynikiem 1190 pkt.

W rywalizacji drużyn mieszanych (mixtów) Oliwia i Kacper zajęli 13 miejsce z wynikiem 2446 pkt na 38 mixtów.

Uzyskane wyniki i zajęte miejsca przez naszych zawodników potwierdzają  stały wzrost formy. Napawa to optymizmem, iż  kolejne starty będą należały również do bardzo udanych.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa,  firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów, Elan z  Brzozowa, Cukiernia Wacława Bieńczaka, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Gustek -Trans bez ich wsparcia nie było by sukcesów.
Źródło: UM Brzozów / Tekst i zdjęcia: Stanisława Warchałowska