Dzisiaj jest: 21.11.2019, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Podleśniczy Dominik Jagieła z Dukli obiegł Mont-Blanc [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Podleśniczy Dominik Jagieła z Dukli obiegł Mont-Blanc [ZDJĘCIA]

Dominik Jagieła, podleśniczy Leśnictwa Mszana przebiegł jeden z najtrudniejszych na świecie ultra maratonów Ultra Trail du Mont-Blanc (UTMB).

UTMB jest jednym z najbardziej prestiżowych biegów. Na wszystkich ośmiu trasach startowało ponad 25 tysięcy biegaczy i z roku na rok osób jest coraz więcej. By wziąć udział w UTMB zawodnicy muszą ukończyć określoną ilość biegów kwalifikacyjnych i zdobyć w punkty kwalifikacyjne w okresie 2 lat wstecz.

Trasa biegu wiedzie dookoła masywu Mont Blanc, przebiega przez trzy państwa: Szwajcarję Włochy i Francję.  Biegi odbywają się malowniczymi trasami, a całość imprezy biegowej odbywa się w miejscowości Chamonix we Francji.


Dominik wystartował 28 sierpnia w biegu na trasie TDS ( Sur les Traces des Ducs de Savoie), na której miał do pokonania 145 km i 9100 metrów przewyższeń. Pokonał dystans w czasie 33 godzin i 37 minut zajmując 348 miejsce z ponad 1500 zawodników startujących na tej trasie.

Gratulujemy !
Źródło: RDLP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.