Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Jubileuszowa XX Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Jubileuszowa XX Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego [ZDJĘCIA]

Wczoraj do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku przybyła XX Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego połączona z XX Dożynkami Powiatowymi. Wśród pielgrzymów nie zabrakło również policjantów, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie nadinsp. Henrykiem Moskwą i Komendantem Powiatowym Policji w Leżajsku mł. insp. Zenonem Wierzchowskim.

Po raz dwudziesty mundurowi z Podkarpacia wspólnie z rolnikami powiatu leżajskiego przybyli do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Wśród pielgrzymów nie mogło zabraknąć policjantów na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie nadinsp. Henrykiem Moskwą.

Na miejscu zbiórki przed Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku zameldowały się poczty sztandarowe i kompanie honorowe, reprezentujące służby mundurowe z województwa podkarpackiego. Wśród nich obecne były: Policja, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich reprezentowana przez 16 Batalion Saperów w Nisku, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Służbę Więzienną, Straż Ochrony Kolei, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Straże Pożarne, Jednostka Strzelecka 2035 z Leżajska i Straż Miejska. W uroczystości udział wzięły również Wojska Obrony Terytorialnej i Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
 
O godzinie 10:30 ruszył uroczysty przemarsz wszystkich służb mundurowych do Bazyliki Zwiastowania NMP w Leżajsku na mszę świętą.

Uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji służb mundurowych i rolników przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Jeż. W imieniu wszystkich służb mundurowych podziękowania księdzu biskupowi za modlitwę i wygłoszone Słowo Boże złożyli najwyżsi rangą oficerowie przybyłych służb mundurowych. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego z Wierzawic.

   

Słowa wdzięczności i uznania dla służb mundurowych i rolników skierował do zebranych Wicemarszałek Sejmu RP Stanisław Tyszka, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Leżajski Marek Śliż i gospodarz dożynek Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko.

Mundurowi pielgrzymi na ręce ojca kustosza Sylwestra Skirlińskiego OFM złożyli podziękowania gospodarzom sanktuarium Ojcom Bernardynom za życzliwość, wspaniałą uroczystość oraz pamięć i modlitwę w intencji mundurowych.
Źródło: KPP Leżajsk
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.