Dzisiaj jest: 19.1.2020, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w biegu im. prof. Waleriana Pańki w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w biegu im. prof. Waleriana Pańki w Brzozowie [ZDJĘCIA]
Na zdjęciu Piotr Kobylarz, zwycięzca biegu im. prof. Waleriana Pańki.

Bieg poświęcony pamięci tragicznie zmarłego prezesa NIK prof. Waleriana Pańki już na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo – rekreacyjnych w gminie Brzozów. Dziś oglądaliśmy już kolejną edycję, która jak co roku przyciąga do naszego miasta miłośników wyścigów z różnych zakątków Polski m.in. z Krakowa, Strzyżowa czy Ropczyc. Na linii startowej stanęło 31 zawodników w tym 6 kobiet. Najszybciej dystans 7 km, w zaledwie 00:24:37 pokonał Piotr Kobylarz z Rzeszowa. Sobotnim zmaganiom sprzyjała pogoda, temperatura była niemal idealna, wynosiła 19 stopni Celsjusza.

Linia startowa została usytuowana zgodnie z ubiegłymi latami na polanie w niedalekiej odległości od willi o. Jezuitów w Starej Wsi. Po sygnale dźwiękowym który wybrzmiał o godzinie 11.00, biegacze ruszyli 3,5 kilometrową trasą przez las do leśniczówki obok Caritasu, następnie ulicą: Zdrojową, Konopnickiej, Tysiąclecia, Olejarską, Kraszewskiego, aby zakończyć zmagania na 7 kilometrze, gdzie znajdowała się meta umiejscowiona na rynku w Brzozowie.

Po ukończonym biegu każdy mógł odpocząć i zregenerować siły. Na biegaczy czekał gorący gulasz przygotowany na tą okazję przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi.

Po dotarciu ostatniego zawodnika na linię mety, burmistrz Brzozowa – Szymon Stapiński w towarzystwie przedstawiciela NIK - Andrzeja Trojanowskiego i posła na Sejm RP – Piotra Uruskiego wręczył okolicznościowe medale i nagrody pieniężne. Najstarszy uczestnik biegu 62-letni Władysław Tabasz reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną z Ropczyc, otrzymał pamiątkową statuetkę.Najszybszy w tym roku w kategorii mężczyzn okazał się reprezentujący klub Rzeszowskie Gazele i Gepardy - Piotr Kobylarz z Rzeszowa (00:24:37). Za jego plecami na metę wbiegł przedstawiciel KKB MOSiR Krosno - Kacper Kuzian (00:25:42). Trzecie miejsce na „pudle” należało do Oskara Olejarskiego który reprezentował Brzozowski Klub Biegacza (00:27:32).

W gronie kobiet triumfowała reprezentująca CWKS Resovia Rzeszów - Katarzyna Kargol która uzyskała czas 00:26:46. Na drugim miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka Patrycja Surowiec (00:27:28), trzecie wywalczyła Agnieszka Dąbrowska z klubu Pozytywnie Zabiegani Sanok (00:34:24).
Komentarze
  • MASAKRA
    A TEN DALEJ W TYCH WYMIĘTYCH PORTKACH Z POWYPYCHANYMI KIESZENIA BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ
    Bożena / 2019-09-07 17:14 27 [+] 12 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
  • Hejt STOP!
    Biegi to nie pokaz mody. Kogoś boli nowy włodarz. Oj boli. Auuuuuuu!
    Paweł / 2019-09-07 18:27 24 [+] 22 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.