Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w biegu im. prof. Waleriana Pańki w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 lat temu
Redakcja poleca!
Na zdjęciu Piotr Kobylarz, zwycięzca biegu im. prof. Waleriana Pańki.

Bieg poświęcony pamięci tragicznie zmarłego prezesa NIK prof. Waleriana Pańki już na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo – rekreacyjnych w gminie Brzozów. Dziś oglądaliśmy już kolejną edycję, która jak co roku przyciąga do naszego miasta miłośników wyścigów z różnych zakątków Polski m.in. z Krakowa, Strzyżowa czy Ropczyc. Na linii startowej stanęło 31 zawodników w tym 6 kobiet. Najszybciej dystans 7 km, w zaledwie 00:24:37 pokonał Piotr Kobylarz z Rzeszowa. Sobotnim zmaganiom sprzyjała pogoda, temperatura była niemal idealna, wynosiła 19 stopni Celsjusza.

Linia startowa została usytuowana zgodnie z ubiegłymi latami na polanie w niedalekiej odległości od willi o. Jezuitów w Starej Wsi. Po sygnale dźwiękowym który wybrzmiał o godzinie 11.00, biegacze ruszyli 3,5 kilometrową trasą przez las do leśniczówki obok Caritasu, następnie ulicą: Zdrojową, Konopnickiej, Tysiąclecia, Olejarską, Kraszewskiego, aby zakończyć zmagania na 7 kilometrze, gdzie znajdowała się meta umiejscowiona na rynku w Brzozowie.

Po ukończonym biegu każdy mógł odpocząć i zregenerować siły. Na biegaczy czekał gorący gulasz przygotowany na tą okazję przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi.

Po dotarciu ostatniego zawodnika na linię mety, burmistrz Brzozowa – Szymon Stapiński w towarzystwie przedstawiciela NIK - Andrzeja Trojanowskiego i posła na Sejm RP – Piotra Uruskiego wręczył okolicznościowe medale i nagrody pieniężne. Najstarszy uczestnik biegu 62-letni Władysław Tabasz reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną z Ropczyc, otrzymał pamiątkową statuetkę.

Najszybszy w tym roku w kategorii mężczyzn okazał się reprezentujący klub Rzeszowskie Gazele i Gepardy - Piotr Kobylarz z Rzeszowa (00:24:37). Za jego plecami na metę wbiegł przedstawiciel KKB MOSiR Krosno - Kacper Kuzian (00:25:42). Trzecie miejsce na „pudle” należało do Oskara Olejarskiego który reprezentował Brzozowski Klub Biegacza (00:27:32).

W gronie kobiet triumfowała reprezentująca CWKS Resovia Rzeszów - Katarzyna Kargol która uzyskała czas 00:26:46. Na drugim miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka Patrycja Surowiec (00:27:28), trzecie wywalczyła Agnieszka Dąbrowska z klubu Pozytywnie Zabiegani Sanok (00:34:24).