Dzisiaj jest: 20.1.2020, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Wspólne działania służb na wodach powiatu bieszczadzkiego [ZDJĘCIA]

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Wspólne działania służb na wodach powiatu bieszczadzkiego [ZDJĘCIA]

Ustrzyccy policjanci prowadzą działania prewencyjne oraz kontrolne w związku z akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". W piątek funkcjonariusze podjęli działania wspólnie ze Strażą Rybacką i Strażą Leśną.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą, policjanci podjęli działania w związku z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". W piątek funkcjonariusze przeprowadzili wspólne kontrole ze Strażą Rybacką z posterunku w Przemyślu i Krośnie oraz Strażą Leśną Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Działania prowadzono na wodach powiatu bieszczadzkiego, Jeziora Solińskiego i górskich rzek. Ich celem była eliminacja kłusownictwa oraz przeciwdziałanie łamaniu przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym.

W wyniku kontroli ujawniono szereg wykroczeń. Ukarano osoby mandatami karnymi m.in. za połów ryb bez posiadania wymaganej karty wędkarskiej oraz wymaganego zezwolenia, jak również za połów na niedozwoloną liczbę wędek.


Tradycyjnie już policjanci przypominali dorosłym wypoczywającym nad wodą, również wędkarzom, o zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać informacje o zaobserwowanych tzw. „dzikich kąpieliskach” lub miejscach niebezpiecznych na terenach wodnych.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.