Dzisiaj jest: 21.11.2019, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Na ludową nutę [ZDJĘCIA]

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!
Na ludową nutę [ZDJĘCIA]

Już po raz dziewiąty Zjazd kapel Ludowych w Dolinie Sanu przyciągnął na rynek w Mrzygłodzie pasjonatów ludowego brzmienia. 7 lipca br. wszyscy, którym w sercu gra ludowa nuta mieli bowiem okazję wysłuchać tam najpiękniejszych ludowych melodii.

Na scenie zaprezentowały się kapele: Bachórzanie, Bukowianie, Kamraty, Lisznianie, Rymanowianie,Trzcinicoki, które oprócz gromkich braw tradycyjnie otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Dodatkową atrakcją dla licznie zgromadzonej publiczności był występ Regionalnego Zespołu Ludowego Ziemia Sanocka z Nowosielec. Jak zwykle nie zabrakło swojskiego jadła, przygotowanego tym razem przez Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrej, Hłomczy, Łodziny, Mrzygłodu i Wujskiego. Wielbiciele rękodzieła również znaleźli tam coś dla siebie- m.in. stoisko garncarza czy rzeźbiarza. Najmłodsi mogli, zaś do woli korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.Mimo nie do końca sprzyjającej aury IX Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu upłynął wszystkim w miłej atmosferze i bez wątpienia był doskonałym sposobem na spędzenie niedzielnego popołudnia.

Źródło: GS
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.