Dzisiaj jest: 19.9.2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Podkarpaccy laureaci Nagrody im. Loreta

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Podkarpaccy laureaci Nagrody im. Loreta

Trzy osoby z Podkarpacia: Jacek Szarek, Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina, zostały laureatami tegorocznej edycji Nagrody Lasów Państwowych im. Dyrektora Adama Loreta.

Podczas uroczystości, która odbyła się 25 czerwca w siedzibie Dyrekcji Generalnej LP w Warszawie nagrodę główną w wysokości 20 tys. zł. za najlepsze zrealizowane działanie na rzecz kształtowania korzystnego wizerunku Lasów Państwowych, popularyzacji misji i roli Lasów Państwowych oraz wiedzy o środowisku leśnym odebrali  Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina, leśniczowie z Nadleśnictwa Baligród, zaś wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał  Jacek Szarek, dziennikarz TVP Rzeszów.

Leśniczowie Nóżka i Scelina są doskonale znani z prowadzonego przez siebie profilu Nadleśnictwa Baligród na Facebooku, który osiąga rekordowe w skali kraju  zasięgi i ma  rekordową liczbę fanów. Ponadto obydwaj panowie w czasie pozasłużbowym mocno angażują się w działalność medialną na rzecz pozytywnego wizerunku bieszczadzkiego leśnictwa.

Jacek Szarek wyróżniony został za propagowanie działań Lasów Państwowych w dziedzinie ochrony przyrody, zwłaszcza za realizację materiałów filmowych na temat bieszczadzkich żubrów.


Główną nagrodę w dziedzinie dokonań naukowych otrzymał zespół naukowców z  Instytutu Badawczego Leśnictwa pod kierownictwem dra Krzysztofa Stereńczaka. Godne podkreślenia jest, że laureaci zdecydowali się przekazać ją w całości na rzecz Fundacji Pomoc Leśnikom działającej w Krośnie, ale obejmującej swą pomocą całą leśną Polskę. Tytuł Człowieka Roku Polskich Lasów kapituła przyznała prof. Jackowi Hilszczańskiemu, dyrektorowi Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Nagroda im. Dyrektora Adama Loreta przyznawana jest od 2000 r. wybitnym naukowcom, leśnikom oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i promocji Lasów Państwowych. Jej patronem jest przedwojenny dyrektor Lasów Państwowych, urodzony w Jaśle, bardzo zasłużony dla rozwoju polskiego leśnictwa, znakomity organizator i wizjoner, zamordowany przez NKWD na przełomie 1939/40 roku.
Źródło: RDLP Krosno, Tekst i Zdjęcia: Edward Marszałek
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.