Dzisiaj jest: 22.2.2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Mówimy o sztuce….: „Bajkowy świat” - Prelekcja Kamili Pawłuckiej-Góreckiej

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Mówimy o sztuce….: „Bajkowy świat” - Prelekcja Kamili Pawłuckiej-Góreckiej

Ilustracja książkowa dla dzieci to rzeczywistość, której z pasją i twórczą radością oddaje się Kamila Pawłucka-Górecka. Autorka podczas spotkania wprowadzi nas w tajniki warsztatu oraz pozwoli uczestnikom przenieść się do tajemniczego i baśniowego świata ilustracji. Spotkanie odbędzie się 30 czerwca o godz. 11.00 w BWA, ul. Portiusa 4 (sala audiowizualna, II piętro).

Kamila Pawłucka-Górecka urodziła się w 1983 r. w Sanoku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Krośnie oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się tworzeniem baśniowych ilustracji. Wiele z nich ozdobiło strony bajek dla dzieci, a ich tytuły to: „Baśnie Europy” wykonane na zlecenie wydawnictwa Publicat, „Śpiąca królewna”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, ”Brzydkie kaczątko”, „Mała czerwona kurka” dla wydawnictwa Olesiejuk oraz „Legendy z okolic Strzelec Krajeńskich” wykonane na specjalne życzenie Gminy w Strzelcach Krajeńskich. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: w 2011 r. „Wszechświaty równoległe” CSW Solvay w Krakowie, 2012 Wystawa ilustracji w Krośnieńskim RCKP, 2013 Wystawa ilustracji w Galerii Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Zaczynając w liceum, swoje malarstwo przekłada na różne podłoża. Począwszy od dyplomu którym były drewniane klocki, na których maluje swoje barwne ilustracje poprzez malarstwo na szkle, a w ostatnim czasie wykorzystuje jako „płótno” piernikowe ciastko. Nie ogranicza ją przestrzeń papieru. Ostatnia zilustrowana książka jest wykonana w technice kolażu. O swojej twórczości pisze m.in.: „Tworzę, bo sprawia mi to gigantyczną przyjemność i chcę, żeby odbiorca mojej sztuki to czuł.”
 
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.