Dzisiaj jest: 21.11.2019, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

„Dowód” na oszustwo

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
„Dowód” na oszustwo

Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze SG ujawnili obywatelkę Ukrainy, która jako dokument potwierdzający cel wjazdu do strefy Schengen przedstawiła podrobiony polski dowód osobisty.

Zdarzenia zanotowano w miniony piątek (14 czerwca) na przejściu granicznym w Korczowej. W trakcie kontroli autobusu kursowego do Czech jedna z podróżnych, 38-letnia kobieta przedstawiła paszport wydany na Ukrainie. Zapytana o dokumenty potwierdzające cel wjazdu,  przedstawiła polski dowód osobisty.
 
Funkcjonariusze od razu nabrali podejrzeń co do autentyczności dokumentu. W trakcie sprawdzeń z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu szybko potwierdzono, że dowód jest w całości podrobiony na wzór oryginalnego.


Cudzoziemka wyjaśniła, że dokument zdobyła Ukrainie. Miał jej „ułatwić” życie w trakcie pobytu w Czechach gdzie zamierzała podjąć pracę.
Obywatelka Ukrainy przyznała się do próby oszustwa i dobrowolnie poddała się karze 1 roku pozbawiania wolności w zawieszeniu na 2 lata. Straż Graniczna wydała decyzje o odmowie wjazdu i skierowała kobietę z powrotem na Ukrainę.

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili 4 fałszywe dowody osobiste. Łącznie ujawniono prawie 400 fałszywych dokumentów, głównie komunikacyjnych m.in. praw jazdy, ubezpieczeń oraz dowodów rejestracyjnych.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.