Dzisiaj jest: 26.5.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Uczestnicy warsztatów w Pisarowcach wykonywali kartki okolicznościowe techniką quilling. Metoda ta pochodzi z epoki renesansu

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Uczestnicy warsztatów w Pisarowcach wykonywali kartki okolicznościowe techniką quilling. Metoda  ta pochodzi z epoki renesansu

10 czerwca w Bibliotece Gminnej w Pisarowcach już po raz drugi odbyły się warsztaty robienia kartek okolicznościowych.

Przeprowadziła je p. Agata Jaklik, która pokazała, jak profesjonalnie, za pomocą odpowiednich narzędzi z papieru, wyczarować piękne kartki okolicznościowe na różne uroczystości.

Uczestniczki warsztatów uczyły się wykonywania kartek techniką z rodzaju papieroplastyki, zwanej - Quilling, która polega na  nawijaniu na pióro lub rurkę wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny, odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Technika ta wywodzi się z epoki renesansu, kiedy to mnisi wykorzystywali pozłacane paski papieru do zdobienia książek, natomiast do zwijania pasków używali gęsich piór. W XVIII wieku quilling stał się popularnym sposobem spędzania wolnego czasu dobrze urodzonych panien i pań. Wykorzystywany był do ozdabiania przedmiotów codziennego użytku, ale również łączono go z haftem i malarstwem. Ze względu na dostępność materiałów oraz ich niewielki koszt zyskał szerokie grono entuzjastów na całym świecie.


Na kolejne warsztaty w Pisarowcach zapraszamy 20 września o godz. 18.30.
 
Źródło: GS
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.