Dzisiaj jest: 5.7.2020, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Imigrant-cyklista nielegalnie przekroczył granicę

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Imigrant-cyklista nielegalnie przekroczył granicę

Strażnicy graniczni z Lubaczowa zatrzymali obywatela Turcji, który granicę z Ukrainy przekroczył nielegalnie przemieszczając się…rowerem. Chciał dotrzeć do Europy Zachodniej, tymczasem został już przekazany z powrotem na Ukrainę.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (4 czerwca) w okolicach przejścia granicznego w Budomierzu. Funkcjonariusze z patrolu SG zauważyli przy granicy mężczyznę poruszającego się na rowerze.

W trakcie kontroli ustalono, że jest to 36-letni obywatel Turcji który kilka minut wcześniej w miejscu niedozwolonym przekroczył granicę.

Mężczyzna miał przy sobie tureckie dokumenty tożsamości.  Szybko ustalono dokładne miejsce nielegalnego przekroczenia granicy, a obywatela Turcji zatrzymano.

Cudzoziemiec szczegółowo opisał plan swojej wyprawy. Na Ukrainę dotarł legalnie drogą lotniczą, następnie w trakcie pobytu we Lwowie kupił na bazarze używany rower. Wtedy postanowił wyruszyć w dalszą podróż. Dojechał w rejon granicy, a następnie ją przekroczył. Ostatecznie chciał dotrzeć do Europy Zachodniej.


W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a następnie przekazany z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 50 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zielona granicę z Ukrainy. Głównym celem ich migracji były kraje Europy Zachodniej.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.