Dzisiaj jest: 26.5.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

13-latka została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Armii Krajowej w Brzozowie

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
13-latka została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Armii Krajowej w Brzozowie
fot. zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Armii Krajowej w Brzozowie. Wczoraj na przejściu dla pieszych została potrącona tam 13-letnia dziewczynka. Piesza trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia 13-latki okazały się niegroźne.

Wczoraj około godz. 13, policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego na ul. Armii Krajowej w Brzozowie, gdzie doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dziewczynka, wspólnie z dwiema koleżankami, wracając ze szkoły, weszła na przejście wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierujący skodą, 67-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, nie zdążył na to zareagować i potrącił 13-latkę. Dziewczynka zostało przewiezione do szpitala. Na szczęście obrażenia 13-latki nie były groźne.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia sprawdzili trzeźwość kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwolą na wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.


Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz w okresie zbliżających się wakacji. Do kierowców o to, by w rejonie przejść dla pieszychzwalniali. Do rodziców o to, by uczulali swoje pociechy na zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie przechodzenia przez jezdnię.  
Źródło: KPP Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.