Dzisiaj jest: 26.5.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Funkcjonariusz z Placówki SG w Ustrzykach Górnych spisał się na piątkę z plusem!

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Funkcjonariusz z Placówki SG w Ustrzykach Górnych spisał się na piątkę z plusem!

W czasie wolnym od służby chor. sztab. SG Robert Strzelecki będąc świadkiem kolizji udzielił poszkodowanemu profesjonalnej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz jest kwalifikowanym ratownikiem medycznym.

W ostatnią sobotę maja (25), chor. sztab. SG Robert Strzelecki, który na co dzień pełni służbę w placówce SG w Ustrzykach Górnych, a tego dnia był na dniu wolnym, wracał do domu.

W miejscowości Ustjanowa Górna (gmina Ustrzyki Dolne) zauważył na środku drogi przewrócony motocykl i stojący na poboczu samochód osobowy, który nosił ślady kolizji. Natychmiast podbiegł do leżącego na jezdni kierowcy motocykla, aby zorientować się w jakim jest stanie zdrowia. Młody mężczyzna (25 lat) był przytomny, ale  w szoku.

Chorąży Robert Strzelecki, który jest również ratownikiem medycznym od razu przystąpił do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielania pierwszej pomocy. Okazało się, że wśród gromadzących się świadków są osoby z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustianowej. Jako ratownik medyczny poprosił o bezzwłoczne przyniesienie zestawu ratownictwa medycznego: torby R1 z wyposażeniem. Następnie, motocykliście założył kołnierz ortopedyczny, a na prawe kolano szynę Kramera.


W międzyczasie na miejsce przyjechała Straż Pożarna i pogotowie ratunkowe.  Poszkodowanego odwieziono do Szpitala w Ustrzykach Dolnych.
 
Dziękujemy Robercie za tak profesjonalne podejście w udzielaniu pierwszej pomocy!
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.