Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Zatrzymani sprawcy włamań do myjni samochodowych

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Zatrzymani sprawcy włamań do myjni samochodowych
fot. zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do myjni samochodowych. Prokuratorskie zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn oraz młoda kobieta. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia policjanci zostali powiadomieni o serii włamań do myjni samochodowych na terenie Krosna i sąsiednich miejscowości. Sprawcy kradli pieniądze z automatów myjni, uszkadzając mechanizmy urządzeń przyjmujących wpłaty.

Policjanci szczegółowo analizowali każde zdarzenie, przeglądali zapisy kamer okradzionych placówek oraz miejski monitoring. Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków oraz prowadzili czynności operacyjne ukierunkowane na ustalenie osób mogących mieć związek z kradzieżami.

Na początku maja policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Krosna, który był podejrzewany o włamania do myjni samochodowych w Iwoniczu, Zręcinie oraz kilku punktach w Krośnie. Niedługo po tym, funkcjonariusze wpadli na trop kolejnych włamywaczy. Okazali się nimi 37-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego oraz 19-letnia krośnianka. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty.


Wobec 24-latka sąd zastosował areszt tymczasowy, natomiast pozostała dwójka podejrzanych ma dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.