Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Obywatel Mołdawii włamywał się do ciężarówek. Wpadł, bo zgubił paszport

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Obywatel Mołdawii włamywał się do ciężarówek. Wpadł, bo zgubił paszport

Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamania do kilku ciężarówek, zaparkowanych na firmowym parkingu w Rudnej Małej. Podejrzanym okazał się, pracujący w Polsce, 18-letni obywatel Mołdawii. Z samochodów, do których się włamał skradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim i z wydziału kryminalnego, pracowali nad sprawą włamań do ciężarówek w jednej z firm w Rudnej Małej. W nocy z 23 na 24 maja nieznany sprawca włamał się do 6 zaparkowanych samochodów, kradnąc z nich nawigacje, radioodtwarzacze, narzędzia oraz szereg innych drobnych przedmiotów.
 
Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze znaleźli mołdawski paszport, który mógł zgubić potencjalny sprawca. Policjanci ustalili, że właścicielem paszportu jest 18-letni obywatel Mołdawii, który przyjechał do pracy w Polsce.

W czwartek, na wezwanie policjantów 18-latek zgłosił się do komendy. Już podczas wstępnych czynności przyznał się do czynów. W związku z tym, do wyjaśnienia szczegółów sprawy został zatrzymany. Jak wyjaśnił, włamań dokonał pod wpływem alkoholu. Skradzione przedmioty ukrył i zamaskował trawą, w lesie w pobliżu miejsca gdzie nocował. Policjanci odzyskali skradzione przez niego przedmioty.

 

Prowadzący postępowanie funkcjonariusze z komisariatu w Głogowie Małopolskim przesłuchali 18-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. W piątek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.