Dzisiaj jest: 19.9.2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

18-latek odpowie za posiadanie mefedronu

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
18-latek odpowie za posiadanie mefedronu

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania znaleźli przy nim nieznaną skrystalizowaną substancję. Badanie wykazało, że jest to mefedron. 18-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać narkotyki, uzyskali policjanci z komisariatu w Tyczynie. Z ich ustaleń wynikało, że jest to 18-letni mieszkaniec Dynowa. W środę mężczyzna miał przyjechać do Rzeszowie i przebywać w rejonie ul. Lwowskiej. Policjanci z wydziału kryminalnego pojechali na miejsce i zauważyli samochód, którym przyjechał 18-latek i go zatrzymali.
 
Początkowo mężczyzna zaprzeczył, aby miał narkotyki. Jednak podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim, ukryty w bieliźnie woreczek foliowy z zawartością szarych kryształków. W związku z tym 18-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam policjanci wstępnie zbadali zabezpieczoną substancję. Badanie wykazało, że znalezione przy mężczyźnie kryształki, to mefedron, w ilości ponad 49 gramów.

 

Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, a w piątek doprowadzili tam zatrzymanego. Prowadzący śledztwo prokurator przesłuchał 18-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych środków psychotropowych. Zastosował także wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.