Dzisiaj jest: 5.7.2020, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Obywatel Ukrainy udawał Bułgara

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Obywatel Ukrainy udawał Bułgara

Na przejściu granicznym w Budomierzu obywatel Ukrainy próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy SG. Przestawił do kontroli przerobiony bułgarski paszport i po przekroczeniu granicy chciał kontynuować podróż jako obywatel tego kraju.

Wczoraj (29 maja) na przejściu granicznym w Budomierzu zgłosił się na wjazd do Polski 47-letni mężczyzna, który do kontroli przedstawił bułgarski paszport biometryczny.
 
Strażnicy graniczni szybko ustalili, że strona z danymi personalnymi dokumentu jest podrobiona, a jak potwierdziły dalsze sprawdzenia została nielegalnie podmieniona.

Dodatkowo w trakcie kontroli bagażu podręcznego mundurowi z SG znaleźli oryginalny paszport Ukraiński wydany na rzeczywiste dane cudzoziemca.


Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa do czego się przyznał. Straż Graniczna wydała mu decyzję o odmowie wjazdu, a następnie skierowała z powrotem na Ukrainę.

Zatrzymany paszport jest trzecim fałszywym dokumentem podróży ujawnionym w 2019 roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Ostatni podobny przypadek ujawnili dokładnie 7 dni wcześniej strażnicy graniczni z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce. Wtedy,  za Bułgara podawał się obywatel Afganistanu.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.