Dzisiaj jest: 19.9.2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Komendant Główny Straży Granicznej wizytował Wydział Lotniczy w Huwnikach koło Przemyśla

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!
Komendant Główny Straży Granicznej wizytował Wydział Lotniczy w Huwnikach koło Przemyśla

Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga w towarzystwie komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG wizytował IV Wydział Lotniczy SG z siedzibą w Huwnikach k/Przemyśla. Wizyta miała charakter roboczy.

29 maja Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga przebywał z roboczą wizytą w IV Wydziale Lotniczym SG w Huwnikach. Towarzyszył mu komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Robert Rogoz.

Wizyta miała charakter roboczy. Komendant Główny SG zapoznał się z realiami służby Wydziału Lotniczego, jego obsadą kadrową, infrastrukturą i wyposażeniem.

W IV Wydziale Lotniczym stacjonują 2 śmigłowce PZL -Kania wyposażone w kamery termowizyjne. Śmigłowce są przystosowane do nocnych lotów w goglach noktowizyjnych NVG.

Funkcjonariusze - piloci wykonują loty patrolowe, rozpoznawcze oraz ratowniczo - ewakuacyjne. Pełnią służbę w postaci dyżurów lotniczych w porze dziennej oraz nocnej.

Zadania realizowane przez Wydział Lotniczy mają na celu ochronę granicy państwowej w szczególności w zakresie wykrywania nielegalnych przekroczeń oraz zapobiegania nielegalnemu przemytowi towarów akcyzowych.

 
Pod koniec bieżacego roku piloci z Huwnik mają otrzymać śmigłowiec AIRBUS H135. Jest to statek powietrzny wyposażony w najnowsze systemy obserwacji lotniczej.

IV Wydział Lotniczy ściśle współpracuje z GOPR podczas akcji ratowniczych w  Bieszczadach oraz ze Strażą Pożarną w przypadku działań przeciwpowodziowych jak również z Policja w działaniach poszukiwawczych.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.