Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Prawie 2 tys. dzieci z wizytą w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Prawie 2 tys. dzieci z wizytą w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

16 maja, dokładnie w 28 rocznicę utworzenia Straży Granicznej, Bieszczadzki Oddział otworzył drzwi dla dzieci oraz młodzieży z podkarpackich szkół oraz przedszkoli. Młodzież odwiedziła komendę oddziału oraz wszystkie placówki SG w regionie. Strażnicy graniczni przygotowali ciekawe atrakcje oraz pokazy.

Tradycyjnie wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem!

Do udziału zgłosiły się grupy reprezentujące kilkadziesiąt szkół oraz przedszkoli z całego Podkarpacia.

Rolę przewodników w tym szczególnym dla Straży Granicznej dniu pełnili osobiście strażnicy graniczni. Opowiedzieli zwiedzającym o tym jak wygląda ich codzienna służba oraz jaki wykorzystują sprzęt i wyposażenie.

Grupy wizytujące placówki SG zobaczyły jak w praktyce wygląda kontrola graniczna oraz tzw. granica zielona. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę jakie zasady obowiązują turystów w trakcie pobytu w rejonie granicy.

Młodzież mogła z bliska zobaczyć m.in. pojazdy i uzbrojenie służbowe.

Uczestnicy przeszli także test sprawności fizycznej i obejrzeli pokazy treningu taktyk interwencji.

Jak zawsze jedną z najciekawszych atrakcji były pokazy tresury psów służbowych. Czworonożni funkcjonariusze nie tylko popisali się umiejętnościami węchowymi ale również potwierdzili że ich przewodnicy - funkcjonariusze SG to jednocześnie prawdziwi kompani i przyjaciele  – czego dowodem była „piątka” przybita na zakończeniu pokazu.


Dzieci które odwiedziły placówkę SG w Rzeszowie-Jasionce miały niepowtarzalną okazję obejrzenia pokazu w rejonie płyty lotniska.

Z kolei uczniowie starszych klas bardzo interesowało jakie warunki musi spełniać kandydat do służby w Straży Granicznej.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.