Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Kapela ze Wsi Warszawa zagra w Sanoku [FILM]

Dodano: 5 lat temu
Redakcja poleca!
Kapela ze Wsi Warszawa zagra w Sanoku [FILM]

25 maja o godz. 19.00 w Amfiteatrze Sanockiego Skansenu wystąpi popularna i doceniana na całym świecie Kapela ze Wsi Warszawa.

Grupa o międzynarodowej sławie, powstała w 1997r., nagradzana prestiżowymi wyróżnieniami zarówno w Polsce, jak i za granicą – mająca na swoim koncie m.in. nominację do amerykańskiej Grammy, prestiżową nagrodę BBC Radio 3 Awards for World Music w kategorii „Newcomer” oraz pięć „Fryderyków” – nagród polskiego przemysłu muzycznego.

W swojej twórczości Kapela sięga po najdawniejsze melodie i stara się, by nadal były rozpoznawalne i funkcjonowały w szerszym kontekście, niż miało to miejsce kiedyś. Z pasji i fascynacji dawną kulturą grupie udało się stworzyć opowieść, która porusza spore grono odbiorców.
Formacja gra awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej z szeroko rozumianego Mazowsza. Muzycy są wierni tradycyjnym technikom śpiewania i żywym instrumentom, a ich kompozycje brzmią świeżo i są świetnie wyprodukowane.

Sanocka publiczność może spodziewać się utworów zarówno z najnowszej płyty „Re:akcja mazowiecka”, jak i innych albumów grupy. Wstęp wolny.
 
Źródło: SPwSanoku